O mnie

Pisanie o sobie nie jest czynnością łatwą, ale jakoś trzeba zacząć.

Pomysł prowadzenia bloga chodził za mną od dłuższego czasu, ale dopiero wdrażana ścieżka rozwoju (planuję odbycie kursu przewodnika sudeckiego kl. III) sprawiła, że biorę się za to na poważnie… No dobra, to się jeszcze okaże 🙂

Moimi pasjami są góry, historia średniowieczna Polski, ze szczególnym uwzględnieniem Dolnego Śląska, a co się z tym wiąże- wszelka turystyka górska, zamkowa, staromiejska, po prostu zabytkowa. I o tym będę głównie pisał.

Jestem absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku historia (specjalizacje historia Śląska oraz dokumentalistyka konserwatorska), a magisterkę broniłem w temacie lokacji miast prywatnych na Dolnym Śląsku i w ziemi kłodzkiej od XIII do XV wieku. Zdarzało mi się publikować teksty na portalach historycznych. Współprowadzę także fanpejdże traktujące o podobnej tematyce na Facebooku, m. in. Kłodzko – Glatz. Myślę zatem, że podstawy są 🙂

Prywatnie jestem ojcem dwóch fenomenalnych dziewczyn oraz mężem cudownej żony, która od dłuższego czasu mobilizuje mnie do działania. Pewnie i ona czasem coś skrobnie.

Zapraszam!

PS. Jeśli chcecie zobaczyć więcej zdjęć z wycieczek zapraszam Instagram.

PS. 2. Jeśli dysponujecie jakimikolwiek materiałami- rzutami obiektów, starymi zdjęciami lub mapami i poczujecie chęć podzielenia się nimi zapraszam do wysyłania ich na adres mailowy gdzienogiponiosaeu@gmail.com. Dodatkowe materiały na pewno się przydadzą!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *